Чому необхідно використовувати гостьові Wi-Fi мережі.

Досить часто ми спостерігаємо в офісах одна локальну мережу, наприклад 192.168.0.0/24, до якої підключені сервера, комп’ютери працівників, планшети, ноутбуки, відеоспостереження…

Налаштування Mikrotik

В основному, цим мало хто переймається – працює та й добре. Хоча дарма. В використання однієї локальної мережі є дуже багато дірок, але наразі ми розглянемо в цій статті тільки одну з них – це підключення пристроїв по Wi-Fi.

Уявімо офіс з однією локальною мережею , в якій працює 10 працівників. 10 працівників – це 10 смартфонів, які підключені до офісного Wi-Fi та до тої самої мережі. Окрім того, за пару місяців пароль будуть знати сусіди по офісу, та деякі клієнти, які буде необхідність підключитися в певний період часу до Wi-Fi. Не забуваємо про плин кадрів. Уявили, так ?

А тепер давайте розбиратися, який наслідок ми маємо.

  • В даному прикладі – сервера знаходяться в одній мережі. Отже, всі люди, які отримали доступ до Wi-Fi, мають доступ до усіх розшарених папок в локалці в тому числі і на сервері. В той же час, зацікавленні люди, які по регламенту не мали б мати доступу до інформації, яка знаходиться на серверах, мають набагато більше можливостей, щоб цю інформацію отримати.
  • Питання трафіку. Чим більше людей використовує Wi-Fi, тим менша швидкість її роботи. Тобто, якщо сусіди вирішили завантажити контент через torrent, то працівники офісу зразу це відчують, оскільки “інтеренет почне страшно тупити”.

Тепер, що дає нам Wi-Fi гостьова мережа ?

  • Відокремлюється трафік для гостей. Нариклад, якщо згідно прикладу використовувалась мережа 192.168.0.0/24 для всіх пристроїв працівників, то тепер створюється мережа для гостей 192.168.1.0/24. Або наприклад мережа суто для смартфонів 192.168.2.0/24. І як наслідок з смартфону чи ноутбука неможливо буде потрапити на ресурси основної локальної мережі в тому числі на розшарені папки комп’ютерів та серверів. Окрім того, і зацікавлені люди не зможуть отримати бодай якогось доступу до інформації.
  • Тепер можна контролювати та регулювати трафік. Для будь-якої мережі можна виділити свою швидкість. Тобто, якщо сусід включить торент, то завантаження наприклад буде лімітуватись в 512Кбіт, і це не відіб’ється на загальній швидкості WiFi мережі працівників офісу.

Придбати роутер Mikrotik